مدیرعامل شرکت شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه گفت: میزان صادرات منطقه ویژه اقتصادی کاوه نسبت به سال گذشته 20 درصد و میزان واردات 6 درصد افزایش یافت.

مهندس صادقی زاده در نودویکمین جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان که در شهر صنعتی کاوه برگزار شد، گفت: با توجه به تمام مشکلات اقتصادی در هشت ماهه گذشته 643 هزار تن کالا و مواد هیدرو کربن به ارزش 357 میلیون دلار از منطقه ویژه اقتصادی کاوه صادر شده است .

ایشان افزود: در همین مدت 67 هزار تن کالا به ارزش 190 هزار دلار واردات به منطقه ویژه اقتصادی کاوه انجام شده است.

مدیر عامل شرکت شهر صنعتی کاوه گفت: عمده محصولات صادراتی مشتقات نفتی و محصولات وارداتی نیز شمش آهن و مواد شیمیایی است.

وی به میزان صادرات و واردات منطقه ویژه اقتصادی کاوه نیز اشاره کرد و افزود: در سال 96 نیز 595 هزار تن صادرات به ارزش 306 میلیون دلار و 78 هزار تن واردات به ارزش 178 میلیون دلار در منطقه ویژه اقتصادی کاوه صورت گرفته است .

مهندس صادقی زاده فعال کردن شبکه ریلی را یکی از اقدامات مهم شرکت شهر صنعتی کاوه طی دو سال اخیر در راستای کاهش وابستگی به حمل و نقل جاده ای و جایگزین کردن حمل و نقل ریلی عنوان کرد.

ایشان به تفاهم نامه مابین شرکت شهر صنعتی و راه آهن جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: راه اندازی باسکول ریلی منطقه ویژه اقتصادی کاوه نقش مهمی در توسعه زیرساخت های ریلی دارد.

وی با بیان اینکه حمل بار از طریق شبکه ریلی منطقه ویژه اقتصادی کاوه افزایش چشمگیری داشته است، تصریح کرد: در سال گذشته واردات 920 کانتینر 17 هزار تن واردات از طریق ریل انجام شده و در سال جاری 2900 کانتینر محتوی 16 هزار تن واردات از طریق ریل انجام شده است .


مهندس صادقی زاده ابراز امیداواری کرد با یاری همه دستگاهها این مسیر رو به رشد ادامه یابد و گام های موثری در جهت محقق کردن اهداف اقتصاد مقاومتی برداشته شود.

لازم بذکر است در این جلسه که به ریاست استاندار مرکزی در سالن جلسات معاونت امور شهری شرکت شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه برگزار شد ، فرماندار ساوه ، فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ، جمعی از مدیران استانی و شهرستانی و همچنین صاحبان صنایع حضور داشتند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

ارتباط با مدیرعامل

مهندس مجید صادقی زاده
سمت : مدیر عامل شرکت شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه
تلفن: ۹-۸۸۷۳۰۳۱۸-۰۲۱
فکس: ۸۸۷۳۰۳۲۰-۰۲۱
نشانی :تهران – میدان آرژانتین – بلوار بیهقی – خیابان ۱۶ شرقی – پلاک ۱۶

Template Design:Dima Group