سفر یک روزه مدیرعامل شرکت عمران و مسکن ایران به شهر صنعتی کاوه 11 ارديبهشت 1398 - 11:24

مهندس معزی، مدیرعامل شرکت عمران و مسکن ایران در این سفر یک روزه خود از بخشهای مختلف هتل شهر صنعتی ، مناطق مسکونی ، هاب سوخت و ایستگاه راه آهن، منطقه ویژه اقتصادی ، تالاب، پیست موتورسواری، مزرعه و اراضی توسعه یافته جدید منطقه ویژه اقتصادی کاوه و قنات شهر صنعتی در منطقه آقدره بازدید کردند. مهندس معزی، مدیرعامل شرکت عمران و مسکن ایران در این سفر یک روزه خود از بخشهای مختلف هتل شهر صنعتی ، مناطق مسکونی ، هاب سوخت و ایستگاه راه آهن، منطقه ویژه اقتصادی ، تالاب، پیست موتورسواری، مزرعه و اراضی توسعه یافته جدید منطقه ویژه اقتصادی کاوه و قنات شهر صنعتی در منطقه آقدره بازدید کردند.


مهندس معزی، مدیرعامل شرکت عمران و مسکن ایران در سفری یک روزه، مهمان خانواده بزرگ کاوه بود. ایشان در بدو ورود به شهر صنعتی کاوه مورد استقبال مهندس صادقی زاده مدیر عامل و دکتر فرهاد هاشمی رئیس هیات مدیره شرکت و معاونان و مدیران شرکت شهر صنعتی کاوه قرار گرفت.

     

 

مهندس معزی :هتل بین المللی کاوه با زیرساخت های متعدد و جذاب، قابلیت جذب گردشگر را در خود داراست.

مهندس معزی در اولین برنامه خود ضمن بازدید از بخش های مختلف هتل بین المللی چهارستاره کاوه، شامل: اتاق ها ،آشپزخانه ،سونا و جکوزی ، محوطه هتل ، سالن ها و همچنین سفره خانه سنتی گفت: هتل بین المللی کاوه با زیرساخت های متعدد و جذاب، قابلیت جذب گردشگر را در خود داراست.
مدیرعامل شرکت عمران و مسکن ایران در این بازدید ضمن ابراز رضایت از محیط آرام و دلنشین هتل کاوه گفت : با برنامه ریزی بهتر می توان از این مکان استفاده حداکثری را به عمل آورد.
همچنین مهندس معزی در بازدید از سفره خانه سنتی گفت : سفره خانه سنتی این مجموعه با طراحی بسیار زیبا الهام گرفته از معماری اصیل ایرانی بسیار منحصر به فرد است.
مهندس صادقی زاده نیز در این بازدید با اشاره به اینکه هتل شهر صنعتی کاوه یکی از ظرفیتهای بالفعل این شهر می باشد، گفت : در سال گذشته اقدامات خوبی در تجهیز و بازسازی هتل صورت گرفته و امکانات رفاهی مناسبی مهیا شده است و این امر موجب ارائه خدمات بهتر به صاحبان صنایع و میهمانان داخلی و خارجی شده است.
بازدید از منطقه مسکونی شهر صنعتی کاوه از دیگر برنامه های مهندس معزی بود.

 

 

دکتر هاشمی : انعقاد تفاهم همکاری فی مابین سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران و منطقه ویژه اقتصادی موجب شکوفایی بیشتر ظرفیت ایستگاه راه آهن اختصاصی می شود.
در ادامه این سفر مهندس معزی ضمن بازدید از هاب سوخت و ایستگاه راه آهن شهر صنعتی کاوه به توضیحات مهندس صادقی زاده و دکتر هاشمی در خصوص فرآیند حمل و نقل در ایستگاه اختصاصی قطار و بارانداز این ایستگاه توجه ویژه ای داشت. 
مهندس صادقی زاده گزارشی از عملکرد شرکت در سه سال اخیر ارائه دادند و ساخت انبار بزرگ راه آهن، ایجاد باسکول، توسعه بارانداز و برنامه های آینده خود را برای توسعه حداکثری حمل و نقل در ایستگاه راه آهن بازگو کردند. 
مهندس معزی در این بازدید، برخورداری شهر صنعتی کاوه از ایستگاه راه آهن اختصاصی در بین سایر شهرک های صنعتی و مناطق ویژه کشور را کم نظیر دانست.
وی افزود: حمل و نقل ریلی از جمله بخش‏های زیربنایی اقتصاد است که فرآیند توسعه اقتصادی را تحت تاثیر قرارداده و در تسریع شکوفایی و رشد صنعت و منطقه نقش بسزایی دارد که این برنامه های توسعه ای با همت بیشتر می تواند راهگشای چشم انداز توسعه منطقه ویژه اقتصادی کاوه باشد.
دکتر فرهاد هاشمی نیز در این بازدید گفت: انعقاد تفاهم همکاری فی مابین سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران و منطقه ویژه اقتصادی موجب شکوفایی بیشتر ظرفیت ایستگاه راه آهن اختصاصی و رونق اقتصادی می شود.
رئیس هیات مدیره شرکت شهر صنعتی کاوه به انعقاد تفاهم همکاری فی مابین سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران و منطقه ویژه اقتصادی کاوه اشاره کرد و افزود : موضوع تفاهم نامه همکاری و مشارکت سازمان بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه به عنوان پس کرانه بنادر و همکاری در توسعه و سرمایه‌گذاری در راستای ارتقای بیشتر زیرساخت های حمل و نقل و لجستیک کالا و افزایش بهره وری منابع و سرمایه‌های هر دو بخش همسو با سیاست های کلان کشور است .

 

مهندس صادقی زاده: ظرفیت انبار های منطقه ویژه اقتصادی کاوه به بیش 62 هزار متر مربع افزایش یافت.
منطقه ویژه اقتصادی کاوه، مقصد بعدی مهندس معزی در این سفر بود. در این بازدید مهندس صادقی زاده ضمن ارائه گزارشی از روند روبه رشد منطقه ویژه اقتصادی کاوه گفت : در حال حاضر منطقه ویژه اقتصادی کاوه دارای 9 انبار سرپوشیده به مساحت 62 هزار و دویست متر مربع می باشد.
مدیر عامل شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه با اشاره به افزایش تمایل واردکنندگان و صادرکنندگان جهت فعالیت دراین منطقه گفت: یکی از برنامه های مهم شرکت، توسعه دامنه خدمات منطقه ویژه اقتصادی کاوه است که به جد دنبال می شود.
انبارهای در حال ساخت، انبارهای سرپوشیده و روباز، محوطه پشتیبانی، باسکول منطقه ویژه و... مورد بازدید و دقت نظر مهندس معزی قرار گرفت.
در ادامه، از تالاب، پیست موتورسواری، مزرعه و اراضی توسعه یافته جدید منطقه ویژه اقتصادی کاوه بازدید به عمل آمد.


مهندس هاشمی :احیای و لایروبی قنات شهر صنعتی در اولویت برنامه های این مجموعه قرار دارد.
مهمترین برنامه این سفر، بازدید مهندس معزی از فرآیند انتقال آب به شهر صنعتی بود.
مهندس معزی با همراهی مهندس صادقی زاده و دکتر هاشمی،با پیمودن مسافت 40 کیلومتر به طرف غرب شهرستان ساوه از جاده قدیم همدان، به قنات شهر صنعتی کاوه واقع در منطقه آقدره رسیدند. تهیه و انتقال آب مورد نیاز شهر صنعتی کاوه از مسیری طولانی و با تلاش فراوان به دست صنعتگران و منطقه مسکونی و... در این قطب بزرگ صنعتی می رسد.
مهندس هاشمی با بیان اینکه قنات شهر صنعتی کاوه در منطقه آقدره بر اثر جاری شدن سیلاب در ماه گذشته آسیب جدی دیده است گفت : با بازدیدهای میدانی و بررسی ها انجام شده احداث یک خط لوله سیمانی در موازات رشته قناتها که هم در انتقال آب کمک می کند و هم در زمینه مقاوم سازی حلقه چاهها نقش مهمی دار در دستور کار قرار گرفته است .
رئیس هیات مدیره شرکت شهر صنعتی کاوه افزود : بلافاصله بعد از فروکش کردن سیلاب کار لایروبی و کول گذاری شروع شده است .

 

 

مهندی معزی بر ایجاد درآمد پایدار تاکید کرد
آخرین برنامه سفر مهندس معزی، شرکت در جلسه شورای معاونان شرکت شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه بود که در سالن جلسات معاونت امور شهری برگزار گردید.
جلسه، با برنامه ریزی دقیق و طبق زمانبندی قبلی برگزار شد. در ابتدای جلسه، مهندس صادقی زاده ضمن خیر مقدم مجدد و خسته نباشید به مهندس معزی برای قبول زحمت بازدید از شهر صنعتی کاوه، دستور کار جلسه را اعلام کردند. 
جلسه با پخش فیلم مستند کاوه آغاز شد. و و بعد از پایان پخش مستند، مهندس شوشتری، مدیر برنامه ریزی و کنترل پروژه، گزارشی مفصل از عملکرد شرکت شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه بصورت پاورپوینت ارائه دادند. این گزارش شامل هزینه ها، درآمدها،فروش خدمات و عملکرد منطقه ویژه بود.
وی افزود:یکی از افتخارات شرکت شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه، دریافت تقدیرنامه سه ستاره و کسب رتبه سوم برای دو سال پیاپی در جایزه ملی تعالی و پیشرفت در بین شرکتهای زیر مجموعه بنیاد مستضعفان شده است .
مهندس معزی نیز دراین جلسه ضمن ابراز رضایت و خرسند ی از پویایی بخش های مختلف شهر صنعتی کاوه بر ایجاد درآمد پایدار تاکید کرد.
وی افزود : شرکت شهر صنعتی کاوه بر فروش زمین اتکا نکند بلکه با افزایش فروش خدمات و توسعه زیرساختها به درآمد پایدار دست یابد.
مدیر عامل شرکت عمران و مسکن ایران تصریح کرد: باتوجه به توانمندیها و پتانسیل های شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه و با توجه به تفاوت کاربری این شهر با سایر شرکت های همکار، قصد دارم نگاهی ویژه به توسعه این منطقه داشته باشم و این نگاه را باید سرعت بخشیم.
در این جلسه، دکتر هاشمی با تکمیل توضیحات مهندس شوشتری، به سوالات و ابهامات مهندس معزی پاسخ های مبسوط و قانع کننده ای دادند.
مهندس صادقی زاده نیز در این جلسه با اشاره به افزایش ظرفیت انبارهای سرپوشیده منطقه ویژه ،ساخت انبار راه آهن ،راه اندازی باسکول ریلی و باسکول 60 تنی در راستای ایجاد در آمد پایدار صورت گرفته است .
وی تکمیل خط انتقال آب به شهر صنعتی کاوه به طول 23 کیلومتر یکی از مهمترین پروژه های شرکت شهر صنعتی کاوه عنوان نمود و تصریح کرد با این اقدام مشکل تامین آب مورد نیاز صنایع مرتفع شد.
تفاهم مهندس معزی با مهندس صادقی زاده، مدیرعامل شرکت، برای ایجاد درآمدهای پایدار با حفظ زمین های منطقه ویژه از دیگر نکات این جلسه بود. مهندس صادقی زاده با اشاره به مهفوم درآمد پایدار تصریح کرد: بنده به همکاران توصیه اکید کرده ام که فروش زمین را برای تحقق این اصل، کنترل کنند و از صنایع و درآمدهایی دعوت و پذیرش کنند که بر توسعه حمل و نقل و صادرات و واردات اصرار دارند و درامدی جدید به منطقه ویژه اضافه کنند. مهندس معزی با توضیحی کوتاه در این خصوص، ایجاد ثبات در درامد را با تفکیک فروش زمین از بقیه درآمدها و توجه ویژه بر ایجاد درآمدهای پایدار و جدید مورد تاکید قرار دادند.
دکتر فرهاد هاشمی، رییس هیات مدیره شرکت شهر صنعتی کاوه، نیز در ادامه جلسه گفت : با توجه به شرایط اقتصادی وتحریم ها ،شهر صنعتی کاوه کماکان به رشد و توسعه خود ادامه می دهد.
رضایی،معاون مالی ، اداری و منابع انسانی شرکت شهر صنعتی کاوه در پاسخ به سوالات امور مالی، با تکمیل گزارش مهندس شوشتری، از تحقق 95 درصدی سود شرکت در سال 97 خبر داد. 
شوشتری مدیر برنامه ریزی و کنترل پروژه نیز در این جلسه گزارش مفصل و مبسوطی از هزینه ها ، درآمدها ، فروش خدمات وعملکرد منطقه ویژه ارائه داد.
در پایان، مهندس معزی با تشکر از حضار، از مهندس صادقی زاده و دکتر هاشمی تشکر ویژه ای داشتند و با اعلام پایان جلسه مورد بدرقه مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت قرار گرفتند.

 

 

ارتباط با مدیرعامل

مهندس مجید صادقی زاده
سمت : مدیر عامل شرکت شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه
تلفن: ۹-۸۸۷۳۰۳۱۸-۰۲۱
فکس: ۸۸۷۳۰۳۲۰-۰۲۱
نشانی :تهران – میدان آرژانتین – بلوار بیهقی – خیابان ۱۶ شرقی – پلاک ۱۶

Template Design:Dima Group