عملیات روسازی بتنی درزدار برای نخستین بار در جاده‌های استان مرکزی آغاز شد 30 شهریور 1398 - 05:59

 عملیات روسازی بتنی ساده درزدار جاده ای (JPCP) برای نخستین بار در استان مرکزی در بزرگراه کوثر شهر صنعتی کاوه اجرا شد. عملیات روسازی بتنی ساده درزدار جاده ای (JPCP) برای نخستین بار در استان مرکزی در بزرگراه کوثر شهر صنعتی کاوه اجرا شد.


مدیر عامل شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه درجریان بازدید دکتر میرزایی معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه و مهندس حسینی شهردار ساوه گفت: مراحل مطالعاتی این طرح و اقداماتی مانند محاسبه ضخامت و مقاومت بتن،‌ شرایط آب و هوایی و جنس مصالح مصرفی با تلاش واحد فنی و مهندسی و همراهی این مجموعه، متخصصان کشوری انجام شد و در نهایت عملیات روسازی بزرگراه کوثر به روش رویه بتنی ساده درزدار(JPCP) مورد تایید قرار گرفت.
مهندس مجید صادقی زاده افزود: این پروژه در 2 فاز انجام می شود که در فاز نخست این پروژه عملیات اجرایی لاین شمالی شامل جمع آوری آسفالت قبلی ، بسترسازی و عملیات روسازی به طول سه کیلومتر در حال انجام است و در فاز دوم عملیات روسازی لاین جنوبی بزرگراه کوثر نیز به طول سه کیلومتر آغاز می شود.
ایشان تصریح کردند: در اجرای این شیوه جدید روسازی از مجهزترین و پیشرفته ترین ماشین آلات روز دنیا استفاده می شود و امیدواریم که با برنامه ریزی انجام شده بلافاصله با اتمام عملیات اجرایی باند شمالی این محور عملیات اجرایی باند جنوبی این بزرگراه نیز شروع و در کمترین زمان ممکن به بهره برداری برسد.
به گفته مدیر عامل شهر صنعتی کاوه،‌ طول لاین رفت از سمت شهر صنعتی به طرف اتوبان ساوه - تهران تا پایان عملیات روسازی مسدود است.
مهندس صادقی زاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اصلاح و اجرای سیستم روشنایی بزرگراه کوثر نیز همزمان با عملیات روسازی به طول 6 کیلومتر درحال اجراست .
ایشان با بيان اينكه این طرح با هدف ارتقای سطح ایمنی و سهولت در عبور و مرور شهروندان و رانندگان در حال اجراست خاطرنشان كرد: حفاری ، تيرگذاري، كابل كشي زمینی از جمله اقدامات صورت گرفته در اين پروژه است .
وی با توجه به اینکه بزرگراه کوثر تنها مسیر ورودی از آزادراه تهران - ساوه به سمت شهر صنعتی است و نیز حجم بالای تردد خودروهای سبک و سنگین وجود دارد، تصریح کرد: سه کیلومتر سيستم روشنايي لاین جنوب بزرگراه کوثردر حال اجرا می باشد. و اجرای سه کیومتر دیگر این پروژه در لاین شمالی این محور در دستور كار است.
مدیر عامل شهر صنعتی کاوه افزود : در حال حاضر روشنایی این محور از تیر های وسط بزرگراه تامین می شود که با تکمیل این پروژه و نصب120 تیر روشنایی در دو طرف بزرگراه کوثر شاهد فراهم کردن شرایط رانندگی مطلوب‌ تر و ایمن‌ تر برای رانندگان ‌ باشیم .

 

ارتباط با مدیرعامل

مهندس مجید صادقی زاده
سمت : مدیر عامل شرکت شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه
تلفن: ۹-۸۸۷۳۰۳۱۸-۰۲۱
فکس: ۸۸۷۳۰۳۲۰-۰۲۱
نشانی :تهران – میدان آرژانتین – بلوار بیهقی – خیابان ۱۶ شرقی – پلاک ۱۶

Template Design:Dima Group